Nakupování

Dřevo jako stavební materiál


Pokud si někdo myslí, že je to něco, co samo řeže, tak není zase tak daleko od pravdy. Ale ani to zase tak přesně netrefil. Dřevo jako stavební materiál se používá od nepaměti. Bylo zde dříve než první cihly a než beton. Dříve jej lidé spojovali šlachami zvířata pak teprve se objevily hřebíky. To už se místo chvojových chýší a obydlí z větví stavěly první domy, které byly rozhodně pevnější. Možná tu ještě nebyly trámy, ale základ domu už zde byl. A ten vlastně zůstal dodnes. Změnily se částečně jen ty spojovací materiály. Dnes se dřevo neváže ani šlachami ani lanem ani liánami, ale spojuje se právě hřebíky, klihem nebo vruty. Pokud se do něho https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/n%25C4%259Bho předtím navrtá otvor, lze spojovat i klasickým šroubem s matičkou.

samořezný závit

Těchto materiálů je obrovské množství, například vrutů je tolik druhů, že se snad ani nedají spočítat. Jistě víte, jak fungují. Nepotřebují protikus jako klasický šroub, ale mají svůj vlastní ostrý závit, který do dřeva řeže a tím se do něj zavrtává. A hle, již víme, co je to samořez. Ano, lidově se tak říká vrutům. Všem bez rozdílu délky závitu nebo druhu hlavičky. Takže třeba i takový maličký vrut je samořezem, ať už chce či nechce.

samořezy a hmoždinky

Takový spoj je pak velmi trvanlivý a má tu výhodu, že jej lze v pohodě rozebrat a zase pak složit. Proto se samořezné vruty do dřeva používají tak často, a dokonce někde častěji než hřebíky. Není se co divit, v dnešní době moderní techniky to jde prostě takto rychleji. A samozřejmě je to i bezpečnější. Jak při práci samotné, pak i při používání výrobku jako takového. Pokud i vy doma kutíte, jistě víte, o čem je řeč. Ale víte také, kde koupit nejkvalitnější samořezné vruty do dřeva? Jedině na serveru, na který zde máte o něco výše odkaz. Je to jeden z mála e shopů, kde vám prodají zboží poctivé a za dobrou cenu. Tak na ten odkaz klikněte.